Stipendija Vanier Canada

Program stipendije Vanier Canada je namijenjen izvrsnim studentima na doktorskim studijima koji se ističu visokim akademskim postignućima. Vrijednost svake Vanier Canada stipendije za diplomce iznosi $ 50 000 godišnje, tijekom tri godine.

Vanier Canada

Što je program stipendija Vanier Canada za diplomce?

Program stipendije Vanier Canada je namijenjen izvrsnim studentima na doktorskim studijima koji se ističu visokim akademskim postignućima. Program nastoji privući najbolje studente doktorskih studija na kanadska sveučilišta nudeći značajnu financijsku naknadu uspješnim kandidatima tijekom studija.

Kolika je novčana vrijednost svake stipendije?

Vrijednost svake Vanier Canada stipendije za diplomce iznosi $ 50 000 godišnje, tijekom tri godine. Ovaj iznos će uspješnim kandidatima omogućiti slobodu za uspješno studiranje i završavanje doktorskih studija.

Jesu li stipendije Vanier Canada dostupne kanadskim i međunarodnim studentima?

I kanadski i međunarodni studenti mogu se prijaviti za navedenu stipendiju.

Sljedeći rok za natječaj:

Krajnji rok za predavanje prijava za stipendije Vanier Canada za diplomce na matičnom sveučilištu: pogledati rokove matičnog sveučilišta.

Rok za sveučilišta za predavanje prijava: 6. studeni 2009.

Objavljivanje rezultata: ožujak 2010.

Kriteriji za stipendiju Vanier Canada za diplomce:

Kako bi bio nominiran za navedenu stipendiju student:

mora pohađati doktorski studij ( ili kombinirani magistarski/doktorski stupanj),

ne smije biti korisnik neke druge kanadske stipendije na doktorskom ili magistarskom stupnju,

mora biti kanadski državljanin, imati stalno boravište u Kanadi ili biti međunarodni student podoban za prijavu za stipendiju Vanier Canada.

Kakav je proces prijave za stipendiju Vanier Canada za diplomce?

1. Nominirani studenti i sveučilišta koja nominiraju trebaju popuniti obrazac i dostaviti dokumente saveznoj agenciji za stipendije do 14. studenog 2008.

2. Multi-disciplinarni odbor ocjenjuje prijave i proslijeđuje 70 nominacija izbornom odboru.

3. Izborni odbor odabire 55 dobitnika stipendije iz svake od tri agencije za stipendije.

4. Svi nominirani su obaviješteni od strane svoje agencije za stipendije o tome jesu li dobitnici stipendije Vanier Canada za diplomce.

5. Nominiranim studentima iz Kanade koji nisu dobitnici navedene stipendije bit će ponuđena druga vrsta doktorske stipendije.

Koji su kriteriji ocjenjivanja za stipendiju Vanier Canada za diplomce?

Nominirani će biti ocjenjeni prema akademskim postignućima, istraživačkom potencijalu te sposobnosti za vođenje koji se mjere :

dosadašnjim akademskim rezultatima ( predočenim u prijepisu ocjena te nagradama)

relevantnim profesionalnim i akademskim iskustvom.

dvjema pisanim procjenama sudaca